Archiwum aktualności

Ogłoszenie o posiedzeniu Komisji ds. rozpatrywania wniosków na likwidację barier

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach informuje, że  w dniach 31.05.2022r. – 01.06.2022r. odbędzie się posiedzenie komisji ds. rozpatrywania wniosków od osób niepełnosprawnych na likwidację barier. Rozpatrywane będą wnioski, które wpłyną do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie do dnia 27.05.2022r.

Ogłoszenie o posiedzeniu Komisji ds. rozpatrywania wniosków na turnusy rehabilitacyjne

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach informuje, że w dniach 14.04.2022r. – 15.04.2022r. odbędzie się posiedzenie Komisji rozpatrującej wnioski na turnusy rehabilitacyjne. Komisja będzie rozpatrywała kompletne wnioski, które wpłyną do PCPR w Starachowicach do dnia 13.04.2022r.

Projekt kryteriów dofinansowań ze środków PFRON na 2022 rok

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących „Kryteriów dofinansowań ze środków PFRON na rok 2022 w zakresie rehabilitacji społecznej”. Osoby zainteresowane prosimy o opinie i wnioski dotyczące projektu kryteriów drogą telefoniczną pod nr 412748806 lub mailową sekretariat@pcpr.starachowice.pl  do dnia 31.03.2022r. Poniżej przedstawiamy projekt kryteriów Kryteria dofinansowań ze środków PFRON na rok 2022 ...

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny samorząd”

Pilotażowy program „Aktywny samorząd” finansowany przez PFRON Nabór wniosków na dofinansowanie w systemie SOW  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach informuje, że w 2022 roku osoby z niepełnosprawnością mogą ubiegać się o pomoc w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych składając wniosek przez Internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) pod adresem https://sow.pfron.org.pl. Aby złożyć wniosek w formie elektronicznej z użyciem systemu SOW, należy założyć ...

KOMUNIKAT

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach informuje, iż od dnia 26.01.2022r.  ulega zmianie sposób obsługi interesantów składających pisma i wnioski bezpośrednio w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach przy ul. Złotej 6. Drzwi wejściowe do siedziby PCPR będą zamknięte do odwołania. Interesanci, którzy zdecydują się na złożenie dokumentów bezpośrednio w centrum proszeni są o składanie ...

KOMUNIKAT

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach informuje, że dzień 7 stycznia 2022 roku ustalony został dniem wolnym od pracy dla pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach w zamian za święto przypadające w sobotę 1 stycznia 2022 roku. Wobec powyższego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach 7 stycznia 2022 roku będzie nieczynne.

KOMUNIKAT

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach informuje, że dzień 24 grudnia 2021 roku ustalony został dniem wolnym od pracy dla pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach w zamian za święto przypadające w sobotę 25 grudnia 2021 roku. Wobec powyższego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach 24 grudnia 2021 roku będzie nieczynne.

CIDON: Centrum informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością

http://pcpr.starachowice.pl/notatka-prasowa-utworzenie-cidon/

Ankieta na temat problemów społecznych w Starachowicach

Szanowni Mieszkańcy, zachęcamy Państwa do wypełnienia krótkiej ankiety, znajdującej się pod linkiem: https://forms.gle/vJiwiaeNLc6ZYK6n6, na temat problemów społecznych w Starachowicach. Badanie ma na celu zdiagnozowanie problemów i określenie działań, które przysłużą się ich rozwiązaniu.  Ankieta jest anonimowa i dobrowolna, a jej wyniki wesprą wyznaczenie kierunków rozwoju Miasta. Z góry dziękujemy za udzielone odpowiedzi.

Ogłoszenie o posiedzeniu Komisji ds. rozpatrywania wniosków na likwidację barier

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach informuje, że w dniach 24 – 25.05.2021r. odbędzie się posiedzenie komisji ds. rozpatrywania wniosków od osób niepełnosprawnych na likwidację barier. Rozpatrywane będą kompletne wnioski, które wpłyną do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie do dnia 21.05.2021r.